Légrugók
(GUMI LÉGRUGÓK / MEMBRÁNLÉGRUGÓK)
Nagy hatékonyságú rezgés- és szerkezeti zajszigetelés a legkülönbözőbb géptípusok, optikai és elektronikai eszközök, lézerrendszerek, valamint jármű-, motor- és sebességváltó-próbapadok számára.
A Bilz alacsony frekvenciájú légrugói rendkívül hatékony rezgésszigetelést biztosítanak, és különböző mechanikus és elektromos szintszabályozó rendszerekkel kombinálhatók.
A pneumatikus és alacsony karbantartást igénylő légrugók csillapítási szintje igény szerint állítható.
FAEBI® gumilégrugó-izolátor
FAEBI® gumilégrugó-izolátor rozsdamentes kivitelben
FAEBI®-HD állítható csillapítással
Alacsony frekvenciás (vertikálisan 2,5 Hz) membránlégrugó pontosan beállítható csillapítási szinttel a hatékony rezgésszigetelés érdekében. Eloxált alumíniumból az anyagtulajdonságokkal szemben támasztott magas követelmények miatt.
Alacsony frekvenciás (vertikálisan 2,5 Hz) membránlégrugó pontosan beállítható csillapítási szinttel a hatékony rezgésszigetelés érdekében. Alumíniumöntvényből, univerzálisan alkalmazható.
Alacsony frekvenciás (vertikálisan 1,7 Hz) membránlégrugó pontosan beállítható csillapítási szinttel a hatékony rezgésszigetelés érdekében. Alumíniumöntvényből, univerzálisan alkalmazható.
Alacsony frekvenciás (vertikálisan 1,2 Hz) membránlégrugó pontosan beállítható csillapítási szinttel a hatékony rezgésszigetelés érdekében. Alumíniumöntvényből, univerzálisan alkalmazható.
LÉGRUGÓK
Az alacsony frekvenciájú, szintszabályozással ellátott Bilz légrugós szigetelők használatával a gép vagy az alapozás magasságszintje mindig állandó marad. A folyamatos magasságkiegyenlítés automatikus.
Ha a terhelés változik, a légrugók légnyomása ennek megfelelően módosul, azaz a légrugó a terhelés függvényében felfújódik vagy leereszt. A szigetelőhatás így minden esetben rendkívül hatékony marad.
Az acélrugókkal ellentétben a légrugók nem adnak át testhangot, szerkezeti zajokat.
LÉGRUGÓK
A Bilz FAEBI® gumi légrugókat évek óta sikeresen használják gépek és aggregátorok ütés- és rezgéscsillapítására. Az elem kiváló minőségű elasztomerből készült öntött gumitagból áll.
A kialakítás rendkívül hatékony rezgésszigetelést tesz lehetővé a túlzott horizontális elhajlás hátránya nélkül. Az elem hirtelen nyomásesés miatti túlterhelése kizárt.
Kérésre a rendszer mechanikus vagy elektromos szintszabályozóval is rendelhető (lásd a „Tartozékok” fejezetet). Az alaplemez csúszásgátló lemezzel van ellátva a padlóhoz való rögzítés elkerülése érdekében.
Kültéri használatra (pl. klímaberendezésekhez) a FAEBI® gumilégrugó rozsdamentes acélból készült változatban is rendelhető.
LÉGRUGÓK
Kiválóan alkalmas nagy sebességű prések, kovácsoló kalapácsok és más, nagy dinamikus interferenciaerőkkel működő gépek és egységek forrásszigetelésére. Mérő- és vizsgálógépek, valamint nagy pontosságú szerszámgépek vevőszigetelése.
A statikus terheléstől függően a szigetelők sajátfrekvenciája függőleges irányban 3-14 Hz között van. A maximális rugóút impulzusterhelés alatt a légrugó típusától és méretétől függően legfeljebb 15 mm
Kérésre a FAEBI® gumi légrugók légnyomás-ellenőrzővel is felszerelhetők. Ha a légnyomás az előírt beállított érték alá csökken, ezt a légnyomásmérő jelzi.
A szintszabályozás a légrugórendszer optimális működésének fontos eleme. Ha egy légrugókkal szerelt gépen vagy rendszeren olyan terhelésváltozások következnek be, amelyek a légelemek nem kívánt berugózását vagy a gép dőlését eredményezik, a szintellenőrzés orvosolhatja a problémát.
Bilz légrugó
LÉGRUGÓK
A BiAir® légrugós izolátorunkban a légtérfogatot egy vékony falú, rugalmas és nyomásálló gördülőmembrán zárja körül. A dugattyú a membránon ül, és a légtérfogat támasztja alá.
Ez a szerkezeti kialakítás rendkívül hatékony rezgésszigetelést tesz lehetővé.
A mérő- és vizsgálógépek, a félvezetőiparban használt ellenőrző és gyártógépek, optikai és elektronikai eszközök, lézerrendszerek, precíziós megmunkálógépek, valamint jármű-, motor- és sebességváltó-próbapadok stb. nagy hatékonyságú szigeteléséhez.
A minél nagyobb csillapítás elérése érdekében a légteret két kamrára ( terhelési/csillapítási térfogat) osztják, amelyeket egy bypass-szal kötnek össze. A kívülről könnyen beállítható fojtószelep segítségével a bypasscsatlakozó vezetékében az áramlási keresztmetszet a kívánt csillapításhoz igazodva állítható be. Így akár 15%-os csillapítás is lehetséges.